Vyhľadávanie

Prihlásiť sa

Heslo som zabudol

Som tu prvýkrát a chcem sa registrovať

Ako prať a sušiť podprsenky?

Podprsenky môžete prať ručne, ale aj v práčke

Jemný materiál si žiada jemné zachádzanie. Odborníci odporúčajú prať podprsenky ručne, vo vlažnej vode a s použitím šetrného pracieho prostriedku. Pred samotným praním je vhodné nechať je aspoň na päť minút namočiť v mydlinkovej kúpeli, napríklad v umývadle. Na ručné pranie používajte ekologické jadrové mydlo s Jelenom a perte pomocou jemnej hubky. 

Pokiaľ však dávate prednosť praniu v práčke, použite textilný sáčok na šetrné pranie spodnej bielizne. Prečo si ho kúpiť?

  • nedôjde k poškodeniu tkaniny ďalšou podprsenkou, ktorá sa môže nachádzať v práčke - zradné bývajú háčky
  • predchádza poškodeniu zipsom, suchým zipsom, alebo iným ostrým zdobením na oblečení
  • chráni bubon práčky pred poškodením vykĺznutou kosticou
  • aplikácie a ozdoby na podprsenke sa neodlúpnu a neodtrhnú

Odporúča sa používať program na jemnú bielizeň, bez žmýkania a na nízku teplotu. Pranie v práčke si ale stále nesie svoje riziká. V žiadnom prípade nepoužívajte aviváž, lebo podprsenka stratí svoju pružnosť. 

Na sušenie podprseniek v sušičke zabudnite

Po ručnom vypraní je najvhodnejšie z podprsenky mierne odstrániť vodu a jemne ju vyžmýkať (nekrútime ju, nežmýkame). Potom ju povesíme vo zvislej polohe napríklad na plastový vešiak, alebo ju ponecháme rozloženú na uteráku a necháme v polotieňu uschnúť. Jemná tkanina schne veľmi rýchlo. 

Vyhnite sa sušeniu v sušičke. Vplyvom tlaku a tepla sa košíček smrští a vytvorí sa na ňom zvrásnenie. Ničí sa tiež elasticita materiálu. Podprsenky nežehlite. 

Košíčky podprsenky sa môžu pri nesprávnom ukladaniu trvalo poškodiť

Podprsenky môžete do skrine uložiť niekoľkými spôsobmi. Tým najšetrnejším je podprsenky zavesiť na ramienko, aby nedošlo k deformácii košíčkov. Pokiaľ podprsenky skladáte do šuflíka, zložte košíčky do seba a vytvorte z podprseniek malý komínok. 

Z etikety sa dozviete všetko o potrebnej údržbe

Ideálne je riadiť sa pokynmi symbolov uvedených výrobcom. U každého produktu sa aj v našom e-shopu dozviete odporúčaný spôsob údržby a prania. Najviac pozornosti si zaslúžia tvarované hladké podprsenky, lebo je na nich každá nepravidelnosť najviac poznať. Podprsenka bralette je na údržbu najjednoduchšia. Zvláštnu pozornosť si zaslúži silikónová podprsenka (táto sa len otiera vlhkou handričkou)