Vyhľadávanie

Prihlásiť sa

Heslo som zabudol

Som tu prvýkrát a chcem sa registrovať

Akú nočnú košeľu na dojčenie si vybrať?

Každá pomoc pri nočnom dojčení je k nezaplatení. Kto má, alebo mal doma malé bábätko, vie, aké dlhé bývajú niekedy noci. Chvíle s dieťatkom si môžete spríjemniť vďaka dojčiacej nočnej košeli. Na Elegant.sk si môžete vyberať z rôznych tipov výstrihov. Každý má svoje výhody, ktoré musíte zvážiť sama. 

Prekladaný výstrih 

Nočná košeľa s prekladaným výstrihom vyzerá prirodzene, ako keby ani nebola určená na dojčenie. Budete v nej mať výraznejší dekolt a zvýrazníte si poprsie. Rada si materskú košeľu oblečiete, aj keď už nebudete dojčiť. 

Zapínací výstrih na gombíky alebo cvoky

Nočná košeľa so zapínacím výstrihom na gombíky je osvedčená klasika. Aj keď sa na prvý pohľad zdá dojčenie zdĺhavejšie, než je tomu u iných košieľok, nemusí to byť nevýhoda. Výstrih sa nevyťahá a čas pred dojčením sa ušetrí, pokiaľ zakaždým nebudete zapínať všetky gombíky. Zapínanie s cvokmi býva rýchlejšie než na gombíky.

Postranné zapínanie na zips

Veľkou výhodou dojčiacej košele so zipsom je rýchlosť rozopnutia. Navyše si môžete vybrať,či chcete rozopnúť ľavú, alebo pravú stranu. 

Skryté prestrihy pre dojčenie

Obľúbeným typom výstrihu je výstrih so skrytými prestrihmi k dojčeniu. Na prvý pohľad vyzerá košieľka na dojčenie ako klasická, ale skrýva dva bočné otvory. Dojčenie je potom jednoduché a rýchle.  

Prekrytý výstrih

Stačí odhrnúť hornú vrstvu košieľky, pod ktorou sa skrýva dolná vrstva zakončená výstrihom s pružnou gumičkou. Tento druh výstrihu má košieľka Halle (vidíte na fotografii) a Majka s motívom Mickey Mouse. 

Pružný okraj výstrihu

Pružný okraj výstrihu zaisťuje, že je dojčenie vždy maximálne jednoduché, rýchle a príjemné. S pružným okrajom sú košieľky Dagna (viz fotografia), Rafena a Cindi.

Odopínateľné ramienká

Jednoducho, ako dojčiaca podprsenka, sa môže odopínať tiež dojčiace pyžamo na ramienká. Tielko skrýva všitú podprsenku a odopína sa na plastovú sponu. Pre teplé letné noci je ako stvorené.