Vyhľadávanie

Prihlásiť sa

Heslo som zabudol

Som tu prvýkrát a chcem sa registrovať

Rozdiely medzi saténom a viskózou

Túžite po luxusnom pyžame, alebo rovno kompletu so županom a neviete, čo si z našej ponuke zvoliť? Satén aj viskóza patria k drahším, ale tiež trvanlivým materiálom kombinovanými s nádhernými kvetinovými čipkami. V nočnej bielizni z viskózy alebo saténu podčiarknete svoju ženskosť a zmysel pre eleganciu. Kto má cit pre módy, volí luxusné pyžamá so županom ako komplet. 

Zažite kĺzavý dotyk saténu

Saténová nočná bielizeň má svoje osobité kúzlo. Nieje nič príjemnejšieho než večer doslova vkĺznuť do pôvabnej saténovej košieľky, ktorá padne ako uliata cítiť sa ako naozajstná dáma. Keď na vás môže navyše partner oči nechať, je už naozaj o čo stáť. 

Okúzľujúci splývavý satén dokáže rozjasniť a rozžiariť každú ženu. Má tu vlasnosť, že na sebe dokonale upúta pozornosť. Je ľahký, mäkký a poddajný, teda veľmi príjemný k nosení. Navyše v lete dokáže príjemne schladiť. Je vhodný pre všetky typy postáv. V našej ponuke nájdete saténové župany, saténové pyžamá a saténové košieľky.

V našom e-shope ponúkame tzv. umelý satén z polyesteru. Oproti pravému, hodvábnemu saténu, ktorý sa vyrába z výlučkov priadky morušovej, je omnoho lacnejší. 

Zahalte sa do vzdušnej viskózy

Viskózová tkanina Vás vie nadchnúť svojou poddajnosťou a ľahkosťou. Pokiaľ Vás láka predstava tkaniny, ktorá Vás hladí po celom telu a pritom krásne kopíruje krivky Vášho tela, chodte do nej. Nebudete ľutovať. 

Základná surovina, ktorá sa používa k výrobe viskózového vláka je prírodná - celulóza. Vlákna zaisťujú optimálnu výmenu tepla, čím prispievajú k príjemnému pocitu pri nosení. Látka nikdy nezmení tvar a neznehodnotí sa praním ako bavlna. Pri nosení príjemne chladí. V našom e-shope nájdete župany z viskózy, pyžamá z viskózy aj viskózové košieľky

Ako udržať jemnú bielizeň dlho ako novú?

Bielizeň a oblečenie z viskózy a zo saténu môžete prať v práčke, ale iba na 30 °C (maximálne 40 °C) a to za použitia jemného programu. Ideálne je použiť textilný sáčok na pranie jemnej bielizne, aby sa nepoškodila. Nesušte s sušičke - omnoho lepšie je sušiť bielizeň povešanú. Bielizeň z viskózy sa vo väčšine prípadov nemusí žehliť, pokiaľ na žehleniu trváte, použite iba vlažnú žehličku (do 110 °C) Pri praniu sa riaďte údajmi uvedenými na štítku.