Vyhľadávanie

Prihlásiť sa

Heslo som zabudol

Som tu prvýkrát a chcem sa registrovať

Spríjemnite si leto. 7 vychytávok, ktoré Vám uľahčia život

Leto je ako stvorené k odpočinku a ničnerobeniu. Niektorí sú k leňošeniu predurčený svojou povahou a zastaviť sa v celodennom kolotoči im nerobí žiadny problém. Pre iné je zastávka v práci nočnou morou a nevedia, čo s voľným časom. Nech už prežívate svoje dni tak či onak, aby leto prinieslo svoje očakávané plody, je možné sa viac zamerať na jeho výhody. Pre inšpiráciu uvádzame následujúce riadky. 

Zdravý spánok

Letné dovolenky priamo nabádajú k dlhšiemu spánku. Podla odborníkov by každý dospelý človek mal spať minimálne osem hodín denne. Aby bol spánok naozaj kvalitný, je potrebné učiniť niekoľko krokov: v miestnosti dobre vetrať, vypnúť alebo odstrániť všetky rušivé elementy (včetne blikajúcich svetielok u počítača), kúpiť si pohodlnú matrac a spríjemniť si dobu pred zaspaním. K zdravému spánku prispeje aj pohoda plynúca z útulného prostredia a krásneho pyžama

Pravidelné rituály

Dlhé letné dni môžu byť štartom k novým zmenám. Nech už sa jedná o šálok kávy, prechádzku so psom, návšteva telocvične, alebo čítanie knihy, rituál je to, čo nám pomôže zregenerovať našu myseľ a dušu. Pravidelnosť nám uľahčí rozvrhnutie dňa a pomôže ušetriť čas. Podla výskumov stačí venovať čas len sebe po 20 minúť denne, aby sa človek dostal do dobrej formy. Súčasťou by mal byť tiež tzv. digitálny detox. 

Vyvážený sled dňa

Pokiaľ trávite väčšinu dňa u počítača, alebo inou pokojnou činnosťou, vystriedajte ju fyzickou aktivitou. Hormóny šťastia na seba nenechajú dlho čakať. 

Umenie relaxovania sebareflexia

Nielen cvičenie a relaxačné dýchanie môže dopomôcť k zbaveniu sa stresu. Mnohým ľudom tiež vyhovuje tvorivá činnosť ako je pletenie, šitie, maľovanie, apod. 

Chôdza

Podla P. D. Whitea "Ujsť pešo v ráznom tempu päť míľ pomôže nešťastnému, ale aj inak zdravému človeku viac, než všetka medicína a psychológia sveta. "Vplyv na dobrú náladu má tiež chôdza naboso a zdraví prospešná je tiež chôdza v rose. Podla odborníkov stačí splniť 6000 krokov denne (odpovedá cca 40 minútam). K letu patrí turistika a výlety. Vyrazte si preto do prírody

Urobiť radosť sebe a druhým

Tešiť sa na niečo je polka radosti, druhá je splniť si to. K radosti prispeje nový zážitok, stretnutie s priateľmi, alebo nákup. Pokiaľ urobíme radosť druhým, príjemný pocit získame aj my sami. 

Zdravá strava

V lete si doprajte najme dostatok ovocia a zeleniny. Ideálne je jeho konzumácia v syrovom stave, alebo ako smoothie. Je ľahko dostupné a sezónna strava nám prespieva. 

Spríjemniť leto si môžete s produktmi z nášho e-shopu. Vyberte si pohodlné pyžamo, nočnú košeľu, župan, alebo iný produkt z našej ponuke a urobte radosť sebe, alebo svojím blízkym. Mnohé výrobky sa hodia tiež ako darček, kedže sú balené v darčekovej krabičke.