Vyhľadávanie

Prihlásiť sa

Heslo som zabudol

Som tu prvýkrát a chcem sa registrovať

Svadobný podväzok okorení Vašu veselicu

Váš svadobný deň D sa pomaly ale iste blíži? Potom je najvyšší čas myslieť na detaily, ktoré vykúzlia jedinečnú svadobnú atmosféru. K veľmi nenápadným nevestiným doplnkom patrí podväzok, ktorý sa však môže stať zlatým klincom veselice. Ako to? Využiť ho tiež môžete k tradičnému rozprúdeniu svadobnej zábavy

Strelte si podväzkom alebo ho nechajte vydražiť

Dodnes sa verí, že pokiaľ slobodná dievka získa niečo, čo patrilo neveste, prinesie jej to šťastie vo vzťahu a rýchlejšie sa vydá. Slobodný mládenec bude mať na rok enormnú silu. Aj keď sa v našich končinách drží skôr zvyk hádzania svadobnej kytice, stále častejšie sa tiež hádže alebo strieľa podväzkom. Vtip je tiež v jeho stiahnutí. To robí najčastejšie ženích, ale pozor - pomocou zubov

Kedže je jasné, že o podväzok sa môže strhnúť bitka, niektorí volia ako spôsob zábavy radšej dražbu. Kto za neho ponúkne najviac, môže si ísť pre svoju trofej. Vydražené peniaze sa môžu darovať na charitu, aby podväzok priniesol šťastie ďalej viacerým ľuďom.

Svadobné povery nieje radno podceňovať

Podväzok by ste si mala natiahnuť na ľavú nohu, pretože je bližšie k srdcu. Môžete ho dostať ako dar od družičiek na rozlúčke so slobodou. Pokiaľ je modrý, máte splnenú časť jednej tradície - niečo nového a modrého. Podväzok už ale sám o sebe prináša skvelé vyhliadky do budúcnosti a často sa tiež dedí ako spomienka na krásne chvíle.

Tradícia velí dva podväzky

Podväzok je tradičný symbol a zvodný doplnok. Už dávno neslúži k tomu, aby zabránil pančuchám, alebo ponožkám zosúvaniu u nôh. Pokiaľ sa rozhodnete využiť podväzok pre hru, je dobré kúpiť si podväzky dva. Ten, ktorý si chcete ponechať, umiestnite vyššie. Druhý z podväzkov býva užší, menej honosný a lacnejší.