Vyhľadávanie

Prihlásiť sa

Heslo som zabudol

Som tu prvýkrát a chcem sa registrovať

Ide o dekolt! Starostlivý výber podprseniek na šport sa vyplatí

Športová podprsenka je naozajstný poklad. Dokáže nielen spríjemniť všetky Vaše pohybové aktivity, ale je aj skladná a nenáročná na údržbu. V neposlednej rade je cenovo výhodná. Vhodné je kúpiť si ich niekoľko podľa toho, aký druh pohybu vykonávate. Vaše prsia Vám poďakujú. 

Level 1: Športová podprsenka na doma

Pohyb je súčasťou nášho každodenného života, preto nieje žiadny dôvod vyhýbať sa športovým odevom ani na bežné nosenie. Oceníme je pri letných dňoch, ale aj pri každodennej prechádzke so psom. Ich prednosťou je, že nikde netlačia a tím sú pre naše prsia veľmi zdravé. Ich údržba je navyše omnoho praktickejšia a trvanlivosť dlhšia aj pri častom používaní než u klasických podprsenkách. K obľúbeným materiálom patrí bavlna a viskóza. Strih by mal byť na prvom mieste pohodlný. 

Kritéria výberu:

  • pohodlný strih
  • priedušný materiál

Level 2: Športové podprsenky na ľahké cvičenie

Každá podprsenka na šport má svoje špecifiká a ich druhov je celá rada. Pre jogu, trekking a pilates stačí podprsenka, ktorá bude priedušná, príjemná k pokožke a nebude sa zarezávať. Z materiálov si môžete zvoliť bavlnu, viskózu, ale aj umelé materiály. Pri výberu strihu ale budte opatrný - mala by pomôcť dostatočne spevniť poprsie. Ramienká by mali byť dostatočne široké a obvod pevný tak akurát. K ideálnym strihom patria vzadu spojené ramienká. 

Kritéria výberu:

  • pevnejší strih
  • všetky materiály: funkčné aj bavlnené, viskózové
  • vzadu spojené ramienká alebo široké ramienká

Level 3: Podprsenky na jogging a fitness

Pokiaľ robíte pohyb, pri ktorom sa zapotíte tak, že môžete ísť ihneď do sprchy, určite viete, ako je pevná funkčná podprsenka dôležitá. Musí byť odolná voči opotrebeniu, dobre fixovať poprsie na mieste a dobre odvádzať pot. Dobrá fitness podprsenka znižuje vibrácie a únavu svalov, takže zaistí aj Vašu väčšiu výkonnosť. Podprsenky môže hravo nahradiť aj športové tričko alebo top, a preto by ste je mala vyberať nielen s ohľadom na ich funkčnosť, ale aj estetičnosť. K nádherným kúskom patria farebne zladené sety podprsenky a legín, ktoré sú pre cvičenie vo fitku dávno nevyhnutnosťou. Pre beh sú ideálne neónové farby a odrazové prvky, vďaka ktorým budete dobre viditeľná aj za šera. 

Kritéria výberu:

  • pevný strih (pre správnu oporu)
  • rychloschnúci materiál, odolný voči potu a opotrebeniu
  • neónové farby pre outdoor aktivity
  • komplet s legínami pre skupinový šport