Vyhľadávanie

Prihlásiť sa

Heslo som zabudol

Som tu prvýkrát a chcem sa registrovať

Top predsavzatie 2020: schudnúť, šetriť a odpočívať

 Čo Vy a novoročné predsavzatie? Radi na sklonku roka bilancujete a spisujete si dlhé zoznamy už s prvým výstrelom ohňostroja? Alebo sa Vám po skúsenostiach z minulých rokov zapáčil len jeden (a pomerne častý) bod: Nedávať si už nikdy žiadne predsavzatie? Aj keď je to tiež riešenie, predsavzatia mávajú skutočné pozitívny význam. Už samotné spísanie zoznamu prináša schopnosť viac poznať samú seba, čo v živote naozaj chceme a neskôr Aká pevná je naša vôla. 
Majú novoročné predsavzatia zmysel? Áno, majú!

Nieje jedno, kedy sa rozhodneme pre nejakú zmenu. Je preukázané, že ľahšie svoj plán dodržíme práve s novým rokom. Ako je to možné?

  • vo viacerých ľuďoch sa to "lepšie tiahne"
  • v zimnom období zostáva viac času na nové aktivity
  • vplyvom nedostatku svetla klesá naša nálada, ktorá opäť stúpa napríklad pri športe
  • keď sa okolo pásu objaví povianočná pneumatika, je sama o sebe motiváciou niečo so sebou robiť
  • zimné počasie nahráva prechladnutiu, preto je vhodné zlepšiť svoju fyzickú kondíciu a nezabúdať ani na vitamíny
  • po Vianociach sa cítime švorc (a často tomu tak naozaj je), a tak máme motiváciu k šetreniu omnoho vyššiu

 3 najčastejšie predsavzatia. Je medzi nimi aj to Vaše?

Všetci po niečom túžime. Dajte novú šancu svojim (doposiaľ) nesplneným želaním, ale dávajte si reálne ciele. Odborníci tvrdia, že telu trvá zhruba 20 dní než si zvykne na nový režim. Preto nehádžte predčasne flintu do žita a ani sa nebojte začať aj niekoľkokrát znova. 

1. Schudnem (do plaviek, do šatov, do veľkosti M, 20 kilo….)

K predsavzatiu schudnúť sa rozhodne väčšina z nás, takže fitka a telocvične mávajú v januári naozaj plno. Nájdite si šport, ktorý Vás bude naozaj baviť a hecujte sa s kamarátkou. Uvidíte, že všetko pôjde ako po masle. K lepšiemu pocitu z cvičenia si môžete kúpiť nové fitness oblečenie - legíny, športové podprsenky a tričká

2. Budem viac šetriť

Vianoce s Vašimi úsporami urobili vietor? Potom nieje divu, že sa na Vašom zoznamu ocitlo aj uťahovanie opasku. Skúste si preštudovať tipy, Ako uľahčiť rodinnému rozpočtu - nielen na internete sa toho dozviete veľa. Jedným z riešením je tiež nakupovať kvalitný tovar v zľavách a akciách. Aj tie novoročné sú pre to ako robené - využite aj tie naše.  

3. Budem väčší “sebec”

Občas sa rozmaznávať potrebuje každý. Nájsť si čas na relax len pre seba, na nákupy a všetko, čo nás baví, je niekedy ťažké. Myseľ aj telo to ale potrebuje. Nieje preto žiadnou výnimkou, že k novoročnému predsavzatiu patrí aj zmena (alebo kompletná výmena) šatníka. U nás na Vás čaká veľa krásnych pyžám, županov a bielizne, ktoré Vám spríjemnia chvíle odpočinku.