Vyhľadávanie

Prihlásiť sa

Heslo som zabudol

Som tu prvýkrát a chcem sa registrovať

Bodylok

8 produktov

Malá česká firma Bodylok bola založená v roku 2004 a špecializuje sa na výrobu menštruačnej bielizne. Ponúkajú pohodlné menštruačné nohavičky z rôznych materiálov, rôzne farebné designy a strihy za rozumnú cenu. Vyberať môžete hneď z rady spoľahlivých nohavičiek na bežné nosenie, šport alebo nohavičky, ktoré vás ochránia po celú noc. Menštruačné nohavičky Bodylok môžete nosiť bez ďalších menštruačných pomôcok. Firma je veľmi ekologicky založená a snaží sa bojovať proti zbytočnému zaťaženiu planéty odpadom. 

Prečo si vybrať menštruačné nohavičky Bodylok?

  • Dodajú pocit sebaistoty. 
  • Sú šetrné k pokožke. 
  • Uľahčia život pri športe, bežnom pracovnom dni aj v noci. 
  • Nezaťažujú životné prostredie. 
  • Je možné je opakovane využívať. 
  • Mnoho strihov, farieb a materiálov vám poskytne pestrý výber. 

Bodylok a ekológia

Každým rokom sa spotrebuje viac než 8 miliárd jednorazových vložiek a tampónov, ktoré sú po využití vyhodené. Biologický rozklad týchto pomôcok môže trvať mesiace ale aj roky. Výrobou a nosením menštruačných nohavičiek sa tak eliminuje množstvo odpadu. Navyše sú všetky balíčky posielane v recyklovateľnom papierovom obale. Ten je v maximálnej možnej miere využívaný od iných podnikateľských subjektov, u ktorých by skončil v odpade. V prípade, že je nutné tovar zabaliť do igelitu, je vybraný materiál, ktorý je voľne rozložiteľný do 90 dní. Pre výplň v balíkoch firma Bodylok využíva nepotrebné skartované dokumenty, letáky či časopisy, vďaka ktorým pomáha šetriť prírodné zdroje. 

Kde sa menštruačné nohavičky Bodylok vyrábajú?

Produkty sú navrhnuté v Českej republiky a následne vyrábané v Číne pod prísnym dozorom. Všetci dodávatelia dodržujú etické kódexy a sú držiteľmi certifikátu SGS (celosvetovo zodpovedná akreditovaná výroba). GOTS (najprísnejšie medzinárodné biotextilné certifikácie) a OEKO TEX 100 (certifikácia zdravia nezávadných materiálov). Na celú výrobu dohliada manažér kvality, ktorý kontroluje všetky postupy.