Vyhľadávanie

Prihlásiť sa

Heslo som zabudol

Som tu prvýkrát a chcem sa registrovať

Ako sa správne starať o funkčnú bielizeň?

Cvičíte radi? potom iste nedáte dopustiť na funkčné oblečenie. To znásobuje dobrý pocit pri cvičeniu tak o 150 percent... Pre Váš maximálny úžitok zo športu sme pre Vás pripravili nielen fitness kolekcie oblečenia, ale aj vybranú dámsku a spodnú bielizeň. V našej ponuke nájdete  športové podprsenky a športové legíny.

Ako funkčné označujeme to športové oblečenie, ktoré má termoregulačné vlastnosti, odvádza vlhkosť od pokožky smerom do ďalšej vrstvy a von, má nízku hmotnosť a extra elastické vlastnosti. 

8 výhod funkčného oblečenia

 

  • nemusí sa dlho sušiť
  • pri športu sa Vám oblečenie na telo nepríjemne nelepí
  • máte absolútnu slobodu pri pohybe
  • Vaše poprsie bude vďaka športovej podprsenke výborne spevnené
  • okraje, ani švy Vás netlačia a nikde sa nezarezávajú
  • pokožka môže volne dýchať, takže sa nemusíte obávať vzniku zaparenín, ani alergických reakcií
  • vydrží dlho ako nové
Fitness funkčná podprsenka Vanesa

Funkčné oblečenie perieme obdobne ako jemnú bielizeň

Vo funkčnej bielizni sa trvalo usadzujú mikročiastočky soli, ktoré môžu póry bielizne zanášať. Preto je dôležité používať na pranie špeciálne upravené pracie prostriedky na funkčnú bielizeň. Je vždy vhodné zoznámiť sa s odporúčaným spôsobom prania na visačke. Väčšinu oblečenia je možné prať v práčke na teplotu do 40°C. Zvolte šetrný prací program, alebo športový program. V žiadnom prípade nepoužívajte aviváž, mohli by ste vlákna trvalo poškodiť (pozor si tiež dávajte na pracie prášky s prímesou aviváže). Perte vždy naruby (obrátene). Pre spodnú bielizeň odporúčame používať tiež textilný sáčok na šetrné pranie spodnej bielizne. 


 

Sušička je pre funkčné oblečenie tabu

Neodporúča sa sušiť v bubnovej sušičke. Bielizeň sama o sebe schne veľmi rýchlo, takže to nieje žiadna nevýhoda. Žehlenie je u niektorých výrobkov možné - riaďte sa preto pokynmi výrobcu. 

 

 

   Vaša Jarka z ELEGANT.sk