Vyhľadávanie

Prihlásiť sa

Heslo som zabudol

Som tu prvýkrát a chcem sa registrovať

Pančuchy, pančucháče alebo silonky? Čím sa líšia, čo znamená pojem DEN a ako sa o ne starať?

Pančuchové nohavice a pančuchy sú nevyhnutným kúskom v šatníku každej ženy. Majú veľa spôsobov využitia. Viete, aký je medzi nimi rozdiel? A čo sú vlastne silonky či nylonky? Pozrite sa, ako to v skutočnosti je, ako sa o ne starať a čo znamená pojem DEN? 

Pančuchy

Pančuchy poznáte podľa toho, že siahajú do dvoch tretín stehien. Nemajú žiadny pás, žiadny sed. Rozlišujú sa na dva druhy, a to samodržiace a pančuchy na podväzkový pás. Ich veľkou výhodou je, že v páse netlačia v letných mesiacoch vám v nich nebude tak teplo. Perfektne sa hodia pod šaty a sukne dlhšieho strihu, navyše sú elegantné a sexy. 

Samodržiace pančuchy na stehnách držia pomocou silikónových pásikov. Zoženiete je s čipkou, bez čipky, čisté alebo vzorované a v rôznych farebných prevedeniach. Pančuchy bez silikónových pásikov sa pripínajú priamo k podväzkovému pásu. 

Pančuchové nohavice čiže pančucháče

Pančucháče môžete poznať hneď pod niekoľkými výrazmi, a to pančuchové nohavice, silonky alebo nylonky. Poznáte je podľa toho, že končia až v páse. Ich skvelou prednosťou je, že dokážu stiahnuť, zoštíhliť a vytvarovať postavu. 

Môžu byť klasické, bokové alebo modely s vyšším pásom. V ponuke sú rôzne varianty - priehľadné, polopriehľadné a úplne nepriehľadné. Vyberať môžete vzorované aj čisté pančuchové nohavice na každé ročné obdobie v mnohých farbách. 

TIP: Pre ženy so silnejšími nohami odporúčame siahnuť po čiernych či iných tmavých odtieňoch, ktoré nohy opticky zoštíhlia. 

Žádné viditelné produkty

Čo znamená označenie DEN?

Mnoho žien si myslí, že označenie DEN znamená počet dní, ako dlho pančucháče nosiť. To je však omyl. Jedná sa o hrúbku materiálu. Pred označením DEN čiže “titer denier” vždy nájdete číslo. Čím je nižšie číslo, tým sú pančucháče tenšie

  • Na jar sú ideálne pančucháče 15-20 DEN. 
  • lete väčšina žien silonky nenosí, pokiaľ je to však nutnosť, voľte samodržiace pančuchy alebo pančucháče maximálne 15 DEN
  • Na jeseň sa perfektne hodia 30-40 DEN
  • zime vás zahrejú pančucháče 40-100 DEN. 

Ako sa o pančuchové produkty starať?

Pančuchy a pančucháče sú vyrobené z vysoko jemných materiálov, a preto je nutné pri starostlivosti dodržovať určité pravidlá. 

  1. Pančuchový tovar perte vždy v pracom vrecúšku, aby sa v práčke nepoškodil. 
  2. Perte na jemné či ručné pranie na 30 °C.
  3. Vždy používajte tekuté pracie prostriedky, ktoré na bielizni nezanechávajú zvyšky. 
  4. Nepoužívajte aviváž.
  5. Nesušte v sušičke ani na radiátoru

Nemusíte sa obávať prať tiež samodržiace pančuchy so silikónovými pásikmi. Počas nosenia sa na prúžok nalepí veľa nečistôt a stráca tak svoje schopnosti - nemusí na nohe už tak dobre držať. Po vypraní sa však navráti jeho priľnavá schopnosť

Pančuchový tovar nejde po rozbalení z krabičky vrátiť, a to z hygienických dôvodov.